SABA Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi URLA

AÇILIŞ: 2019     KAPASİTE: 70

(0552) 650 01 84

Kalabak Mah.3003 Sok. No:6 Urla/İzmir

https://sabayasam.com/

https://www.facebook.com/aymirayaslibakimerkezi/

https://www.instagram.com/sabayasammerkezi/

Eski adı AYMİRA olan yaşlı bakım merkezi 2022 yaz dönemi itibarı ile SABA Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi olarak faaliyet göstermektedir.

Hakkımızda

Unutkanlık (Demans) problemi olan, Alzheimer hastalığı, felç ve diğer yaşlılık rahatsızlıklarına sahip ve / veya hastane sonrası bakıma ihtiyacı olan 55 yaş üstü bireylerin bakımı üzerine uzmanlaşmış bir bakımevidir.

30 oda / suitten oluşan bakımevimiz toplam 70 kişilik kapasiteye sahip olup, sakinlerine güvenli ve keyifli bir yaşam alanı sunmaktadır.

Tek ve çift kişilik oda seçenekleri ile bireylerin kendilerine ait yaşam alanı oluşturmasına olanak sağlayan bakımevimizde rahatlık, konfor ve bireysel ihtiyaçlara yönelik hizmet sunulmaktadır.

Ortak Yaşam Alanları

Aymira Yaşlı Bakımevinde dinlenme ve ortak kullanım alanları, uğraşı/hobi odası, TV odası, ibadethane ve kütüphane gibi sakinlerinin sosyalleşebileceği ortak yaşam alanları bulunmaktadır. Ortak alanlar, pandemi koşullarına uygun olarak düzenli olarak dezenfekte edilmekte olup; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun olarak kullanılmaktadır. Sakinlerinin ve misafirlerinin keyifli vakit geçirebilecekleri, modern dekorasyonu ve şıklığıyla ön plana çıkan, aydınlatması ve havalandırması sakinlerimize uygun olarak düzenlenmiş bu alanlar sağlıklı ve huzurlu bir atmosfer sağlamaktadır.

Zengin mutfağımız

Sakinlerimizin yemekleri kurum içerisinde kişiye özel ve her bireyin ihtiyacına göre pişirilip servis edilmektedir. Yemek ve ara öğün menüleri alanında uzman diyetisyen kontrolünde hazırlanmaktadır. Üç ana öğün ve ara öğünlerin dışında bireylerin hastalık durumlarına göre diyet yemek seçeneği de bulunmaktadır.

Sakinlerimizin yemekleri odalarına servis edilmekte olup, arzu etmeleri durumda ortak alanda da yemeklerini yiyebilmektedirler. Bu şekilde yemekleri soğumadan ve lezzetleri muhafaza edilerek servis edilmektedir.

Aktif sosyal hayat

Kurumumuzun geniş bir bahçe ve yeşil alanı bulunmakta olup, küçük hobi bahçeleri için uygun zemin oluşturulmaktadır. Sosyal hizmet uzmanlarımızın eşliğinde eğlendirici aktiviteler, oyunlar ve hobi etkinlikleri ile aktif bir sosyal ortam sağlanmaktadır. Sakinlerimizin kişisel bakımları için yaşlı bakım teknikerlerimizin yanı sıra kuaför desteği de sağlanmaktadır.

7/24 sağlık hizmeti

Sakinlerimize günün her saati kendi alanında uzman hekim ve sağlık ekibi tarafından birinci basamak sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Özel Bakım Ünitemiz

Bakıma ihtiyacı olan yakınlarınıza teknolojik alt yapısı sağlanmış bir ortamda kısa ya da uzun vadeli bakım hizmeti sağlanabilmektedir.

Bakım ünitemizde; uzman hekim, hemşire, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, yaşlı bakım teknikerleri ve deneyimli yaşlı bakım asistanları ile 55 yaş üzeri demans (unutkanlık), Alzheimer ve/veya Parkinson hastalığı, Paralizi – Pleji gibi nörolojik rahatsızlıkları olan, bası yarası (dekübit) olan, kolostomi, idrar sondası, nazogastrik sonra ya da PEG (Perkutan Endoskopik Gastrostomi) takılı olan ya da ameliyat sonrası (postoperatif) dönemde hastane dışı bakıma ihtiyacı olan aile bireylerinize bakım hizmeti sunulmaktadır.

Bakıma ihtiyacı olan tüm bireyler için yatak yarası oluşturmaması amacıyla teknolojik, özel üretim havalı yataklar kullanılmaktadır.

Fizyoterapi ihtiyacı olan ya da uzun dönem yatağa bağımlı olan bireyler için alanında uzman Fizyoterapistimizin kontrolünde fizik tedavi ve rehabilitasyon egzersizleri yaptırılmaktadır.

Bakıma ihtiyacı olan tüm sakinler hastane ortamından uzak, mümkün mertebe ev konforuna yakın bir şekilde izlenmektedir.

Güvenlik

Kurumumuz mahrem alanlar dışında 24 saat kamera sistemi ile izlenmektedir. Her yatakta ve banyo/WC alanlarında acil çağrı zilleri bulunmaktadır. Ayrıca sakinlerin çağırmaması durumunda dahi sağlık ve bakım ekibi düzenli aralıklarla sakinlerimizi ziyaret etmektedir. Banyo/WC alanları kaymaz zeminlerden oluşmakta olup, sakinlerin kurumda kaza geçirmemeleri adına her türlü önlem alınmış durumdadır.

Yorum

0 0 Yoruma Göre
Bakım Hizmetleri
Quality of customer service and attitude to work with you
0
Sağlık Hizmetleri
Overall experience received for the amount spent
0
Tesis Özellikleri
Visibility, commute or nearby parking spots
0
Diğer
The physical condition of the business
0

Reply

Cancel reply
Call Now ButtonDESTEK HATTI!