bakimevinden.com Hakkında

Amacımız yaşlı bakım merkezleri hakkında insanlarımızın bilinç düzeyini arttırmak, konuk ihtiyaç ve yakınlarının beklentilerine uygun bir seçim yapılmasına katkı sağlamak ve bu süreçte karşılaşılan zorluklara çözüm sunmaktır.

bakimevinden.com; bakım verilen kişinin ve yakınlarının yaşadığı süreç ve zorlukları da kapsayan soruların cevabını bulabileceğiniz bir platformdur.

Bu platformda,

  • Türkiye’de faaliyet gösteren yaşlı bakım merkezleri hakkında detaylı bilgilere erişebilir,
  • Bakımevi / huzurevi seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar hakkında bilgi edinebilir,
  • Bakım verilen kişinin ihtiyacına yönelik medikal malzeme ve hizmetler hakkında bilgiler (yakında) bulabilir,
  • Dilerseniz danışmanlık ya da kişiye özel hizmet alabilirsiniz.

Kurucumuzun Mesajı

Merhaba,

İlaç sektöründe çalıştığım 15 yılın son 10 senesi, enteral beslenme alanında faaliyet gösteren çok uluslu kurumsal ilaç firmalarında geçti. Bu süre zarfında enteral beslenme ürünlerinin sıkça kullanıldığı yaşlı bakım merkezlerini ziyaret etme, buralarda gözlem yapma şansım oldu.

Bu ziyaretler esnasında yakınları için bakımevi / huzurevi arayan kişilerin yaşadıkları süreç beni çok etkiledi. Ülkemizde pek çok kişi, şeffaflıktan yoksunluk, süreç karmaşıklığı, bilgiye ulaşma zorluğu gibi sebeplerle ideal bakım merkezini ararken ciddi anlamda güçlük yaşıyor. Bu durum sadece bakımevi / huzurevine ihtiyacı olan bireylerin değil ailelerinin de mutsuz olmasına yol açıyor. Üstelik bir bakım merkezinde karar kılmak bütün sorunları da çözmüyor maalesef.

Gözlemlediğim tüm bu ihtiyaçları karşılamak ve yaşlı bakım merkezlerinde sağlanan hizmetlerin daha iyi anlaşılmasına, dolaylı yoldan da olsa iyileştirilmesine katkı sağlamak için 2022 yılında bakımevi bulma platformu olan www.bakimevinden.com’u hayata geçirdim. Amacım, yaşlı bakım merkezleri hakkında insanlarımızın bilinç düzeyini arttırırken, ihtiyaç ve beklentilerine en uygun seçimleri yapmalarına yardımcı olmak. Ayrıca süreç boyunca karşılaşılan zorluklara çözüm olacak hizmet ve ürünler sunmak istiyorum. Bu doğrultuda teknolojinin de gücünden faydalanarak platformu her geçen gün geliştirmek için çalışıyorum.

Sektördeki 10 yıllık tecrübeme dayanarak biliyorum ki; zamanında ve gereken kalitede yapılmayan bakım, yaşam kalitesini olumsuz etkilemekle kalmayıp yaştan bağımsız olarak istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Burç Özergül

bakımevinden Kurucusu