bakimevinden.com Hakkında

Amacımız yaşlı bakım merkezleri hakkında insanlarımızın bilinç düzeyini arttırmak, konuk ihtiyaç ve yakınlarının beklentilerine uygun bir seçim yapılmasına katkı sağlamak ve bu süreçte karşılaşılan zorluklara çözüm sunmaktır.

bakimevinden.com; bakım verilen kişinin ve yakınlarının yaşadığı süreç ve zorlukları da kapsayan soruların cevabını bulabileceğiniz bir platformdur.

Bu platformda,

  • Türkiye’de faaliyet gösteren yaşlı bakım merkezleri hakkında detaylı bilgilere erişebilir,
  • Bakımevi / huzurevi seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar hakkında bilgi edinebilir,
  • Bakım verilen kişinin ihtiyacına yönelik medikal malzeme ve hizmetler hakkında bilgiler (yakında) bulabilir,
  • Dilerseniz danışmanlık ya da kişiye özel hizmet alabilirsiniz.

Hikayemiz

Ülkemizin en büyük ihtiyaçlarından biri güven. Hem günlük hayatta yaşarken hem de iş yaşamında çalışırken karşılaştığım sorular, sorunlar böyle hissettiriyor. Güvenmek zor, güven kazanmak daha da zor.

Bu düşüncelerle girişim yolculuğuna çıktım, kendi prensiplerimi uygulayacağım bir işe koyuldum.

İlk prensibim, tabiiki güven ve ilk amacım da güvenilir danışman olmak.

 

İlaç sektöründe çalıştığım 15 yılın son 10 senesi, çok uluslu kurumsal ilaç firmalarında geçti. Bu süre zarfında enteral beslenme ürünlerinin sıkça kullanıldığı yaşlı bakım merkezlerini ziyaret etme, buralarda gözlem yapma, verilen hizmeti değerlendirme fırsatım oldu. 

 

Yakınları için güvenilir bakım desteği, bakımevi, huzurevi arayan yaşlı yakınlarının karşılaştıkları zorlu süreci yakından gördüm. Ülkemizde yaşlı bakımı konusundaki süreç karmaşıklığı, doğru bilgiye ve ihtiyaca uygun hizmete ulaşım zorluğu sadece bakıma ihtiyacı olan bireylerin değil ailelerinin de mutsuz olmasına yol açıyor. 

 

Gözlemlediğim tüm bu ihtiyaçları karşılamak, süreç boyunca karşılaşılan zorluklara çözüm olacak hizmet ve ürünler sunmak için konusunda bilgili ve deneyimli bir ekiple birlikte yola çıktım. İlk aşamada mevcut bakımevlerinde sağlanan hizmetlerin daha iyi anlaşılmasına, karşılaştırılmasına ve dolaylı yoldan da olsa iyileştirilmesine katkı sağlamak için 2022 yılında bakımevi platformu olan www.bakimevinden.com’u hayata geçirdim. Amacım, yaşlı bakım merkezleri hakkında insanlarımızın bilinç düzeyini arttırırken, ihtiyaç ve beklentilerine en uygun seçimleri yapmalarına yardımcı olmak. Amacım, teknolojinin de gücünden faydalanarak bütün yaşlı bakım ihtiyaçlarına çözüm üretecek çok kapsamlı bir platform kurmak. Bu yolculukta gerçekleştireceğimiz tüm gelişmeleri bu platformdan takip edebilirsiniz.

 

Sağlıklı yaş almak, yaş almayı mutlu kılmak üzerinde çalıştığım başka bir alan. Bu alanda Mutlu Yaş AL Platformu ile işbirliği içerisinde Yaş Dostu Çevre için çalışıyoruz. İleri yaş bireyler ve yakınları için ürün, hizmet ve çözüm sunuyoruz. Eğitim, seminer ve etkinlikler ile birey ve kurumlarda yaş dostu kültür farkındalığı oluşturmayı hedefliyoruz.

Burç Özergül

bakımevinden Kurucusu